آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
آزمایشگاه‌ها به صورت ناگهانی قرارداد خود با «آزمایش آنلاین» را لغو کردند! چند تجربه شخصی درباره اینماد احراز هویت یا احراز صلاحیت؟ مسئله این است ابرآروان گواهینامه افتا را برای اولین‌بار در کشور دریافت کرد استارتاپ‌های دانش‌بنیان‌ از ۴ بسته حمایتی بیمه‌های بازرگانی بهره‌مند می‌شوند مستند استارتاپ کشمون ساخته می‌شود نشست بهره‌برداری از فناوری‌های داخلی حوزه سلامت جزئیات بیشتر فرابورس از دستورالعمل کرادفاندینگ رونمایی از ایده‌های استارتاپی سازمان فضایی ایران از شرکت‌های خلاق برای حضور در ربع رشیدی حمایت می‌شود شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب بر واردات معاف می‌شوند نشست وزیر بهداشت با استارتاپ‌های حوزه سلامت برگزار شد جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری یا امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان برای امنیت داده‌های کشور، رایانش ابری باید به صورت جدی دنبال شود نظام صنفی نمی‌تواند به استارتاپ‌ها مجوز کسب بدهد!
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد:

افزایش تعداد شتاب‌دهنده‌های زیست‌فناور در سال ۹۷

تاکنون 12 تیم در (شتاب‌دهنده پرسیس) به عنوان نخستین شتاب‌دهنده حوزه زیست فناوری پزشکی (دارو و تجهیزات) و طب بازساختی (سلول‌های بنیادی) حمایت ‌شده‌اند.

مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از افزایش تعداد شتاب‌دهنده‌های زیست‌فناوری در سال جاری خبر داد و با اشاره به ضرورت افزایش شتاب‌دهنده‌های زیست فناوری در کشور، گفت: «شتاب‌دهنده‌ها شرکت‌هایی هستند که در ایده‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها به صاحبان ایده‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند تعریفی صحیح و نمونه اولیه مناسبی از کالا و یا خدماتی که با آن، قصد نوآوری در صنعت موردنظر را دارند، ارائه دهند.»

او با بیان اینکه شتاب‌دهنده‌‌ها در توسعه فعالیت‌ شرکت‌‌ها موثر هستند، ادامه داد: «محققان می‌توانند با استفاده از صندوق زیست‌فناوری برای اجرا کردن طرح‌های خود اقدام کنند.»

به گفته قانعی، تاکنون ۱۲ گروه در شتاب‌دهنده پرسیس به عنوان نخستین شتاب‌دهنده در حوزه زیست فناوری پزشکی (دارو و تجهیزات) و طب بازساختی (سلول‌های بنیادی) حمایت ‌شده‌ و در حال فعالیت هستند. دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه کرد: «تلاش می‌کنیم امسال تعداد این شتاب‌دهنده‌ها افزایش یابد. برنامه‌هایی که شتاب‌دهنده‌ها ارائه می‌دهند، معمولا از لحاظ زمانی محدود هسـتند و در بیشتر مواقع این بازه زمانی حدود ۳ ماه است؛ آنها سعی می‌کنند در این بازه زمانی با فراهم آوردن خـدمات آموزشـی، مقداری سرمایه و محل کار برای صاحبان ایده، به آنها در رسیدن به هدفشان کمک کننـد.»

 

تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۰۹:۳۵

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست