آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
دلیل فیلتر ای‌نتورک را تبلیغ یک کالای آرایشی اعلام کردند مخالفت رئیس شورای شهر تهران با برگزاری نمایشگاه الکامپ واکنش استارتاپی‌ها به کپی خواندن استارتاپ‌های ایرانی ⁣استارتاپ‌ها با وجود زیان‌ده بودن مشمول مالیات‌های سنگین شده‌اند ادنگاه هم مانند ای‌نتورک هنوز فیلتر است معاون تامین اجتماعی:‌ تحت هر شرایطی شاغلین مجازی بیمه خواهند شد ابهامی تازه در بحث اپلیکیشن‌های پرداخت کرایه تاکسی ژاکت ۱٫۵ میلیارد تومان سرمایه جذب کرد ای‌نتورک به دستور وزارت ارشاد فیلتر شده است! کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست‌های برق و روشنایی معابر، هوشمند می‌شود فیلترینگ ای‌نتورک کماکان ادامه دارد خودمان را گول نزنیم؛ نه می‌توانیم از بلاک‌چین صرفنظر کنیم، نه از ارزهای رمزنگاری‌شده! گرمای هوا و بی‌برقی، مانع جدید فعالیت استارتاپ‌ها در ایران! هاست ایران دیتاسنتر دوم خود را در منطقه اقتصادی پیام راه‌اندازی می‌کند سامانه ارزی که استارتاپ‌ها می‌توانند ارز موردنیاز خود را از آن بگیرند

افتتاح استارتاپ استودیو تهران در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران با همکاری موسسه اعتبار نور

استارتاپ‌استودیو تهران شروع به کار کرد

مدل استارتاپ استودیو براساس گرفتن سهام است و استارتاپ‌های مرحله بذری نسبت به شتابدهنده سهام بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد. ولی این عدد مقدار ثابتی نیست و به استارتاپ و ایده آن بستگی دارد و اینکه چقدر سرمایه بخواهد. اما استارتاپ‌استدیو تهران روی استارتاپ‌های مراحل مختلف از جمله استارتاپ‌های بالغ هم سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

مراسم راه‌اندازی استارتاپ‌استودیو تهران در دانشکده مهندسی مکانیک پردیس فنی دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم که با حضور جمعی از فعالان اکوسیستم استارتاپی، دانشجویان و مسئولان این مرکز برگزار شد ملااحمدی مدیرعامل این شتابدهنده استارتاپی درباره استارتاپ‌استودیو تهران به خبرنگار شنبه گفت: «مدلی که ما کار می‌کنیم، ترکیبی از شتابدهنده و سرمایه‌گذاری خطرپذیر است. ما می‌توانیم روی این بستر وی‌سی باشیم ولی وی‌سی‌ها همیشه نهادی را می‌خواهند که بتواند قرارداد را راستی‌آزمایی کند. به همین دلیل بحث شتابدهنده را هم به فعالیت‌مان اضافه کردیم. از طرف دیگر ما ارتباط خوبی با بیش از ۴۰ شرکت صنعتی داریم؛ شرکت‌هایی مانند شرکت‌های پتروشیمی زیرمجموعه موسسه اعتباری نور. مدل شتابدهندگی فعلی که مبتنی بر فناوری اطلاعات و خدمات است، در بازار ایران به حالت اشباع نزدیک شده است از این‌رو و با توجه به اینکه ما در دانشکده فنی مستقر هستیم باید به تدریج به سمت استارتاپ‌هایی که مبتنی بر محصول و دستاورد سخت‌افزاری هستند، حرکت کنیم. در این شرایط هم نیاز به سرمایه ‌اولیه (seed money) بیشتر می‌شود و هم استارتاپ‌ها زمان بیشتری لازم دارند و هم امکان شکست در آن‌ها بیشتر می‌شود. بنابراین استارتاپ‌ها نیاز دارند در گام اول بازاری برای محصول خود داشته باشند. ما با زیرمجموعه‌های صنعتی که در موسسه اعتباری نور داریم می‌توانیم حوزه نیاز را از بخش صنعت جمع‌آوری و در این زمینه آنها را حمایت کنیم تا به مرحله بلوغ خود برسند. قطعا استارتاپی که بازارش فراهم است، نیازی ندارد که برای انجام بازاریابی و مارکتینگ سرمایه‌ای جذب کند. چون در آن مرحله محصولی دارد که آماده تولید انبوه است و می‌تواند به راحتی مراحل ثبت شرکت را انجام دهد و فعالیت داشته باشد.» در این مراسم درباره مدل همکاری استارتاپ استودیو با استارتاپ‌ها هم اینگونه توضیح داده شد: «مدل استارتاپ استودیو براساس گرفتن سهام است و استارتاپ‌های مرحله بذری نسبت به شتابدهنده سهام بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد. ولی این عدد مقدار ثابتی نیست و به استارتاپ و ایده آن بستگی دارد و اینکه چقدر سرمایه بخواهد. اما استارتاپ‌استودیو تهران روی استارتاپ‌های مراحل مختلف از جمله استارتاپ‌های بالغ هم سرمایه‌گذاری خواهد کرد.»

استارتاپ‌استودیو تهران با همکاری موسسه اعتباری نور و دانشگاه تهران در ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک در پردیس فنی این دانشگاه راه‌اندازی شده است.

تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۰۷:۲۳

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست