آخرین اخبار
پربحث ترین
اخبار ویژه
امروز وقت همصدایی اکوسیستم استارتاپی است استارتاپ‌ها در بازار سرمایه، جایگاه ممتازی می‌توانند داشته باشند دیجی‌کالا آماده ورود به بورس است فرصت‌های نوین کسب‌وکار در زیست‌بوم استارتاپی ایران اکوسیستم را بچلانیم، ۲۰۰ استارت‌آپ بیشتر نمی‌ماند! امکان حضور استارتاپ‌های دانش‌بنیان در نشست تجاری ایران، ازبکستان و قرقیزستان پرداخت الکترونیک سامان کیش در پارک پردیس مستقر می‌شود سازمان هواپیمایی کشوری به‌جای مسدودسازی، راه تعامل را در‌ پیش بگیرد! با فیلترینگ غیرکارشناسی، استارتاپ‌ها را تعطیل می‌کنند مستربلیط: هنوز درمورد فیلترینگ نتیجه‌ای حاصل نشده است ۱۳۹۸، سال شکوفایی استارتاپ‌های قزوین تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و مخابرات برای حمایت از استارتاپ‌ها امیدواریم این‌بار تاکسیرانی واقعا انحصار را بشکند! کارگاه مسئولیت سایبری ویژه مدیران استارتاپ‌ها بحث حفظ تعدادی کارمند نیست بلکه حفظ اکوسیستم استارتاپی کشور است
کارخانه نوآوری

آمارهایی که در رویداد مشترک کافه‌بازار و آواگیمز، اعلام شد

انتشار بیش از ۱۲ هزار بازی ایرانی در سال ۹۶

کافه‌گیمز اولین رویداد تخصصی مشترک بین کافه‌بازار و آواگیمز بود که در محل کارخانه نوآوری برگزار شد. در این رویداد به مباحث تخصصی بازی‌سازی موبایلی و بررسی آخرین آمارها و تحلیل‌های مارکت بازی‌های موبایلی در ایران پرداخته شد.

کافه‌گیمز اولین رویداد تخصصی مشترک بین کافه‌بازار و آواگیمز بود که در محل کارخانه نوآوری برگزار شد. در این رویداد به مباحث تخصصی بازی‌سازی موبایلی و بررسی آخرین آمارها و تحلیل‌های مارکت بازی‌های موبایلی در ایران پرداخته شد.

در این رویداد، ابتدا حسین مزروعی، مدیرعامل آواگیمز ارائه‌ای داشت و به روند تغییر دیدگاه توسعه‌دهندگان از «بازی‌سازی به عنوان کسب‌وکار و نه یک تفریح» پرداخت. این ارائه با عنوان «توسعه بازی به عنوان یک کسب‌وکار در مقابل یک سرگرمی» انجام شد. «جیب‌های پر، جیب‌های خالی» عنوان ارائه دوم توسط ایمان رومنا از تیم کافه‌بازار انجام شد که در آن بر معیارهای رشد درآمد بازی‌سازی مروری شد و داده‌هایی مطرح شد که چطور توسعه‌دهندگان می‌توانند به وسیله آنها، مشکل درآمدزا نبودن را برطرف کنند. سخنرانی سوم توسط طه رسولی، مدیر برنامه آواگیمز انجام شد که از تغییراتی که در الگوهای رایج طراحی و ساخت بازی‌های موبایلی در یکی دو سال اخیر رخ داده است صحبت کرد.

 

مروری کنیم بر آمارهایی که در این رویداد اعلام شدند:

  • در سال ۹۶،  فروش بازی‌های ایرانی ۳۰ درصد افزایش داشته است.
  • در سال جاری، فروش بازی‌های ایرانی در کافه‌بازار، نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.
  • تعداد خرید بازی‌های ایرانی در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، ۱۰ درصد افزایش داشته است. این مقدار برای سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ هم همین مقدار بوده است. این آمار بیانگر ثبات مقدار این رشد در دوسال متوالی بود.
  • به صورت میانگین بیش از ۸۳هزار نفر در ماه از بازی‌های ایرانی خرید می‌کنند.
  • از ابتدای سال ۹۶ تا نیمه اسفندماه، تعداد ۱۲هزار و ۸۰۰ بازی ایرانی منتشر شد. این تعداد در بازه زمانی مشابه سال گذشته ۹۲۰۰ بود. تعداد بازی‌های منتشر شده ایرانی در سال جاری نسبت به سال ۹۵، ۴۷درصد رشد داشته است.
  • در حال حاضر، بیش از ۳۶ میلیون ایرانی از کافه بازار استفاده می‌کنند.
  • براساس گزارشی که بهمن‌ماه ۹۶ کافه‌بازار از اشتغال صنعت برنامه‌های موبایلی منتشر کرد، حدود ۴درصد از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای موبایل‌محور ایران مشغول توسعه بازی هستند که ۳۰ درصد از درآمد کل توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های موبایلی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ , ۰۸:۳۵

مطالب مرتبط

مشاهده همه مطالب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

» ویدیو
» پادکست